Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach

 

Cel projektu

Celem projektu w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach było uruchomienie kompleksowego systemu informacyjnego, który poprawi poziom obsługi pacjentów i zwiększy dostępność do e-usług.

Pacjenci odwiedzający Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach mają możliwość sprawdzenia swoich wizyt na dostępnych infokioskach i wyznaczenia najbardziej dogodnej ścieżki prowadzącej do właściwego pomieszczenia w jednostce, dzięki integracji nawigacji innaviGO z systemem szpitalnym Asseco.

Budowa systemu

Rozwiązanie innaviGO zostało zainstalowane na 15 interaktywnych terminalach z 24 calowymi wyświetlaczami, umieszczonych w strategicznych miejscach wskazanych przez Zamawiającego. Wszystkie wyświetlacze zostały podłączone do wspólnego centrum zarządzania.

Funkcjonalność innaviGO

Pacjenci korzystający z terminali systemu innaviGO mogą zapoznać się z topografią Szpitala oraz przeglądać rozkład pomieszczeń na poszczególnych piętrach dzięki wirtualnemu odwzorowaniu planu jednostki, który został przygotowany przez zespół wdrożeniowy Wykonawcy. Kliknięcie w wybrane pomieszczenie i wybranie opcji „Prowadź” wytyczy najkrótszą dostępną ścieżkę do wybranego gabinetu czy oddziału z uwzględnieniem cech szczególnych użytkownika, takich jak osoba niepełnosprawna czy rodzice z wózkiem.

Ścieżkę wytyczoną na kiosku w Szpitalu można przenieść do smartphona za pomocą kodu QR który można wykorzystać w aplikacji Innavigo lub w przeglądarce, gdzie wyświetlona jest uproszczona ścieżka dojścia ułatwiająca orientację w terenie szpitala.

W przypadku korzystania z aplikacji mobilnej innaviGO Pacjenci mają możliwość wyznaczenia ścieżki bezpośrednio w podręcznej aplikacji nie wychodząc z domu. Aplikacja dostępna jest bezpłatnie w internetowych sklepach GooglePlay oraz AppStore.

Zgodnie z założeniami Inwestora użytkownik po zeskanowaniu dowodu osobistego lub kodu QR wydrukowanego na potwierdzeniu rezerwacji z Medycznym Portalu Informacyjnym otrzymuje wskazanie drogi dojścia do gabinetu, poradni czy oddziału, w którym ma zostać udzielone pacjentowi planowane świadczenie medyczne.

Użytkownik korzystając z systemu innaviGO może także sprawdzić podstawowe informacje dotyczące danej jednostki medycznej oraz oddziałów, informacje dotyczące przygotowania się do badania czy pobytu w szpitalu. Posiada łatwy dostęp do odnalezienia interesujących go miejsc, jak laboratoria czy gabinety zabiegowe. Odnalezienie właściwej informacji umożliwia szereg spisów i indeksów.